tvar svalovej hmotTop 5 doplnkov stravy pre vysnívaný objem a y: Pozri, čo potrebuješ pre pevnejšie svaly

top 5 na svaly

Priberanie svalovej hmoty je komplikovaný proces v ktorom zohráva rolu okrem genetiky a tréningu predovšetkým strava. Obzvlášť človek, ktorý ťažko priberá, by si mal stravu sledovať a prijať denne dostatok kalórií, makronutrientov (bielkovín, sacharidov, tukov), vitamínov a minerálov.  Doplnky výživy nie sú náhradou, ale doplnením stravy o tieto potrebné zložky stravy.

Preto doplnky výživy hlavne u športujúceho človeka, ktorý sa snaží pribrať svaly, nie sú rozhodne na škodu. Ktoré doplnky vám pomôžu rýchlejšie pribrať kvalitnú svalovú hmotu a ako fungujú?

1. Anabol24 

anabol24 plagat1

Anabol24 osvedčený objemový prípravok Nejedná sa klasický proteín, ale skôr o takzvanú "all in one" formulu. Teda aby si zákazník nemusel kupovať viac doplnkov zvlášť, tak tento produkt obsahuje všetko v jednom. Obohatíte ním tak svoju bežnú stravu o potrebné kalórie, bielkoviny, aminokyseliny, vitamíny a minerály, a iné zložky, ktoré podporujú zdravý prírastok na váhe. Obsahuje zložky ako srvátkový proteín, aminokyseliny BCAA, L-glutamín, kvalitné formy kreatínu, maltodextrín, a iné doplnky, ktoré sú základom na zlepšenie rastu svalstva ako u začiatočníkov, tak aj u pokročilých. 

2. Testo24 

testo24 plagat2

Testo24 je najlepší dostupný stimulant testosterónu na trhu. Testosterón je najdôležiteší hormón pri budovaní svalstva. Zatiaľ čo bielkoviny a aminokyseliny sú stavebný materiál pre tvorbu nových svalov, tak testosterón dáva bunkám prostredníctvom receptorov "inštrukciu" aby rástli. Testosterón má v tele veľké množstvo funkcií, medzi ktoré patrí vznik druhotných pohlavných znakov, mužský vzhľad a rast svalovej hmoty. Taktiež má vplyv na celkový metabolizmus a kondíciu. Pre testosterón je typický anabolický účinok, čiže zvyšuje syntézu bielkovín, najmä vo svaloch a kostiach.Naopak nedostatok testosterónu sa u muža prejaví spomaleným metabolizmom, prírastkom tuku (hlavne v brušných oblastiach), zhoršenou fyzickou kondíciou aj zhoršením sexuálneho výkonu.

 

3. Pump-performance

pump plagat2

Pump-performance je predtréningová zmes, ktorá môže výrazne pomôcť zlepšiť tréning. Lepšie a tvrdšie tréningy výrazne pomáhajú napredovaniu a zvyšovaniu objemu svalov.  Taktiež prináša skvelý pump-efekt počas cvičenia, čo prispieva k rýchlejšiemu transportu živín do svalovej bunky.  Pump-performance je najlepšia predtréningová formula pre dosiahnutie maximálneho nabudenia na tréning, súčasne s príjemným pocitom maximálnej energie (neobsahuje veľké množstvo kofeínu ani iných zakázaných látok , ktoré zbytočne zvyšujú krvný tlak a spôsobujú nežiadúce stavy) Zloženie: Kreatín PHX, Beta Alanín, Arginín Alfa-ketoglutarát, Dextróza, Maltodextrín, Taurín, TriKreatín malát, Tyrozín, Citrulín Malát, Kofeín a iné.

 

4. Pangavit24 professional 250tab.

pangavit24 plagat 2

Pangavit24 nieje priamo objemový prípravok, ale je veľmi vhodný pre ľudí, ktorým sa nedarí nabrať z dôvodu zníženej chuti do jedla. Svojím zložením pomáha správnemu a zdravému fungovaniu metabolizmu. Napraviť chuť do jedla je u ľudí, ktorý s tým majú problém, veľmi dôležité inak sa výsledky a prírastky na svalovej hmote vôbec nemusia dostaviť. 

Zloženie:  Vitamíny - B1, B2, B6, B12, kyselina pantoténová, pangamová a listová, niacín, biotín, cholín. Minerálne látky - vápnik, fosfor, draslík, horčík, chróm.Stopové prvky - železo, meď, zinok, mangán. Aminokyseliny BCAA

 

5. Nočný proteín - Night Casein

night casein plagat1_1

Bielkoviny sú základným doplnkom ak sa športovec usiluje o nárast svalovej hmoty a sily.  Svaly rastú hlavne v noci, preto je často veľkou chybou neprijať nejaký čas pred spánkom určité množstvo kvalitných bielkovín. Ak sa bavíme o priberaní novej svalovej hmoty je práve toto najdôležitejší čas kedy prijať bielkoviny. Klasické srvátkové whey proteíny sú ideálne po tréningu a medzi jedlami, pretože majú rýchlu vstrebateľnosť, ich nevýhoda ale je, že hladina aminokyselín v krvi aj relatívne rýchlo klesne. Aminokyseliny z caseínového nočného proteínu sa vstrebávajú pomalšie a preto je ideálny na noc, kedy sme dlhší čas bez jedla. 

 

Tieto ale aj iné doplnky výživy môžeš objednať na eshope uber-nutrition.sk