Vyzbrojte sa na zimu! Vitamín D, C + nákrčník na ochranu pred zimou aj miesto rúška!

7. 12 cas.sk vitamin c , d , nakrcnik

Imunita zaisťuje obranu tela proti všetkým škodlivinám (aj proti vírusom) vonkajšieho prostredia i proti škodlivinám, ktoré v organizme vznikajú.

Aj keď prirodzené zdroje vitamínov na posilnenie imunity sú samozrejme základ, tak doplniť ich v podobe doplnkov výživy rozhodne nemusí byť na škodu, obzvlášť v zimných mesiacoch. Najviac odporúčané doplnky výživy počas zimných mesiacov sú:

Vitamín C - Je dôležitým antioxidantom, ktorý chráni telesné tkanivá pred účinkom voľných radikálov a starnutím. Zvyšuje obranyschopnosť organizmu proti infekčným a vírusovým chorobám. Dobre pôsobí už pri prvých príznakoch prechladnutia. Pomáha liečiť krvácajúce ďasná a mnohé iné. 

Vitamín D3 - Vitamín D Má veľké množstvo funkcií v ľudskom tele. Je veľmi často odporúčaný ako Telo vyrába vitamín D z cholesterolu procesom vyvolaným pôsobením slnečných ultrafialových lúčov B v pokožke. Avšak nedostatok vitamínu D postihuje takmer 50% populácie na celom svete. (1.)  Na Slovensku robená štúdia ukázala nedostatok vitamínu D u 41% (2.)  Tento vitamín existuje v dvoch formách D2 a D3. U človeka sa pomocou UV žiarenia dopadajúceho na pokožku syntetizuje vitamín D3, preto je D3  tá najprirodzenejšia forma tohto vitamínu.  V súčasnosti  jeho pravidelné užívanie odporúča aj v súvislosti s ochorením na nový koronavírus, pre jeho schopnosť zmierniť priebeh ochorenia. Viac informácií o vitamíne D tu.  

Nákrčník ako náhrada rúška je v zime tiež praktická vec, ktorá môže pomôcť pred prechladnutím, ktoré by mohlo imunitu oslabovať. 

Kde nakupovať ?

Využi online nakupovanie kvalitných doplnkov výživy v slovenskom eshope uber-nutrition.sk. Vitamín C 1000mg 90tabliet teraz môžeš objednať v akcii  2+1 zdarma tu v odkaze.

vitamin C 2+1

Kvalitnú tabletkovú formu vitamínu D3 môžeš objednať v odkaze tu.

vitamin d3 _

Kvalitné a pohodlné nákrčníky v rôznych farbách nájdeš na eshope v cene 7,90 € - Športový nákrčník

nakrcniky

✅ Užší strih - nezošmykuje sa z tváre dole.

✅ Horný aj spodný prešitý lém pre lepšiu priľnavosť na tvár.

✅ Kvalitný materiál - stredne hrubý elastický textilný polyester z mikrovlákien.

✅ Chráni dýchacie cesty pred prachom, mikro-kvapôčkami vo vzduchu, ktoré môžu prenášať choroby. 

Pozri aj ostatné doplnky výživy na eshope uber-nutrition.sk