Zväčšuje svaly, zvyšuje plodnosť aj celkové zdravie. Ako zvýšiť testosterón?

ako zvysit testosteron

ČO JE TO TESTOSTERÓN?

Testosterón je najdôležitejší mužský pohlavný hormón.

Najväčší význam a nárast má testosterón počas puberty, kedy sa u chlapcov prejavuje zmenou vzhľadu, naberaním svalov a celkovým „zmužnením“. Taktiež má vplyv aj na ochlpenie, niekedy aj akné. V neskoršom veku udržiava ochlpenie, bráni rozvoju osteoporózy a pokračuje v ovplyvňovaní spermatogenézy. Pomáha tvorbe svalovej hmoty a pri spaľovaní tuku. Hladina testosterónu s vekom klesá a pre udržanie svalovej hmoty treba robiť čím ďalej viac.

AKÉ FUNKCIE MÁ TESTOSTERÓN?

V tele muža hrá testosterón významnú rolu. Ovplyvňuje náladu, tvorby svalstva, sebavedomie, kondíciu a metabolizmus.

Nízka hladina testosterónu znamená pre mužov únavu, menšia odolnosť stresu, zlú náladu, depresie, jednoduchšie naberanie tuku, ale aj väčšie riziko zdravotných problémov. Ak ste mali obdobie, kedy ste mali zlú náladu, cítili ste sa slabí, stále v strese, pribrali hlavne telesný tuk a nechcelo sa vám cvičiť, s veľkou pravdepodobnosťou vám klesol testosterón.

VYSOKÁ ČI OPTIMÁLNA HLADINA TESTOSTERÓNU ZAISTÍ:

• viac svalovej hmoty
• lepší výkon v športe a viac energie
• motiváciu, lepšiu náladu a chuť byť aktívny
• zlepšenie sexuálne výkonnosti a veci s tým spojené

vplyv testosteronu

TAKTIKY NA ZVÝŠENIE TESTOSTERÓNU:

Ciest, ako navýšiť testosterón, je niekoľko. Všetky sú v súlade s bežne odporúčaným zdravým životným štýlom.

- Cvičenie a dvíhanie ťažších váh. Ak chodíte do posilňovne, sústreďte sa na ťažké cviky. Cvičte drepy, mŕtve ťahy, bench-press a tlak s veľkou činkou. Veľké cviky nútia pracovať celé vaše telo vrátane veľkých svalových skupín a tým stimuluje telo k produkcii testosterónu.

- Kvalitný spánok. Nedostatok spánku po dobu jedného týždňa (5 hodín za noc) dokázal znížiť hladinu testosterónu u zdravých mužov o 15%.

- Obmedzenie stresu. Stres má negatívny dopad na mnoho vecí a jednou z nich je aj hladina testosterónu. Snažte sa byť počas dňa v dobrej nálade a dopriať si viac relaxu.

- Doplnky výživy. Medzi športovcami sú overené doplnky na zvyšovanie prirodzenej hladiny testosterónu hlavne: tribulus, maca peruánska, diosgenin. Kombináciu týchto troch doplnkov obsahuje produkt testo24

testo24 plagat2

 TESTO24 Je doplnok výživy obsahujúci niekoľko účinných látok pre zvýšenie vlastnej hladiny testosterónu. Podrobnejšie informácie nájdete na eshope tu.

Objednať si ho môžete priamo na stránke výrobcu a distribútora. Tovar je skladom a expedovaný štandardne do 24 hodín.