L-Taurin 120kaps

 
 

Pôsobí ako výrazný stimulant energie. Jeho prítomnosť v organizme spôsobuje odďaľovanie pocitu únavy pri intenzivnom cvičení.

Dostupnosť Skladom
Bežná cena €16,50
Ušetríte €4,60 (–27 %)
€11,90    
Kód tovaru 365
Kategória Aminokyseliny
 

 

 L-taurín - aminokyselina verejnosti najznámejšia  z energetických nápojov, z toho dôvodu si môžu niektorý myslieť, že je to nejaká škodlivá stimulačná látka. Avšak, do energetických nápojov sa taurín pridáva aj kvôli zmierneniu nepríjemných vedľajších účinkov nadmerného obsahu kofeínu.

Taurín je podmienečne esenciálna aminokyselina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele. “Podmienečne esenciálna” znamená, že v niektorých situáciách alebo za určitých podmienok ako napr. v stresových situáciách alebo pri zvýšenej fyzickej námahe je prítomnosť taurínu eliminovaná a telo nedokáže produkovať taurín v dostatočnom množstve. Taurín je obsiahnutý vo vitálnych funkciách ľudského tela. Taurín sa správa ako antioxidant, ktorý podporuje detoxikáciu organizmu, tým, že sa naviaže na škodlivé čiastky, ktoré spolu s ním odchádzajú z tela.

taurin info

Taurín sa používa aj ako antioxidant, znižujúci vylučovanie chlornanov imunitnými bunkami. Taurín tiež pomáha pri osmoregulácii (udržovanie rovnovážnej koncentrácie iónov) vo vnútri bunky.

Medzi ďalšie biologické funkcie taurínu patrí podiel na raste buniek, stabilizácii membrán, pohyblivosti spermií, zahusťovaniu  žlčovej  kyseliny a prenosu nervových vzruchov. Taurín priaznivo pôsobí na športové výkony, pretože stráži hladinu inzulínu a tým umožňuje lepšie zásobovanie svalov glukózu.

Aminokyselina sa zúčastňuje na metabolických procesoch v mozgu. Pôsobí ako výrazný stimulant energie. Jeho prítomnosť v organizme spôsobuje odďaľovanie pocitu únavy pri intenzivnom cvičení. Taurín zvyšuje koncentráciu a navodzuje celkový pocit pohody. Podporuje hydrátáciu organizmu počas cvičenia. Je mu tiež pripisovaná úloha ochrany srdca pred poškodením, má vynikajúce antioxidačné vlastnosti. Pripravuje organizmus na zvýšenú záťaž. Podporuje prekrvovanie mozgu a optimalizuje prenos nervového vzruchu.

 


 

Produkt L-Taurín 120kapslí   

Dávkovanie: 3 kapsule denne. Obsah taurínu na jednu dávku je 2250mg 

  • Energia a chuť na tréning
  • Antioxidant 
  • Pozitívny vplyv na zdravie
  • Lepší metabolizmus

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

logo uber png

Značka športovej výživy Uber Nutrition®  je predávaná na Slovenskom od roku 2011. Zameranie doplnkov výživy Uber Nutrition je najmä na vysoko efektívne a zároveň čisto legálne zloženia - všetky produkty sú schválené úradom verejného zdravotníctva. 

Webová stránka: https://www.uber-nutrition.com/

Facebooková stránka:

 

lidl 4 3  

 Doplnky výživy najvyššej farmaceutickej kvality.

farmaceuticky uber 

Certifikované doplnky ktoré sú osvedčené a predávané už mnoho rokov.

testo5

Všetok tovar vždy skladom.

tesprotein5