Predtréningové pumpy

Predtréningové pumpy sú špeciálne doplnky stravy, ktoré sú navrhnuté s cieľom zlepšiť výkon a výsledky tréningu. Tieto doplnky sú obľúbené medzi športovcami a nadšencami fitness, pretože ponúkajú rôzne výhody pre zlepšenie svalovej hmoty a celkového fyzického výkonu.

#showmore#

Najčastešie používané Zloženie predtréningových púmp:

 1. Kreatín: Kreatín je jednou z najpopulárnejších zložiek v predtréningových pumpách. Zlepšuje svalovú silu a vytrvalosť tým, že zvyšuje hladinu ATP (adenozíntrifosfátu) v svaloch, čím umožňuje svalom pracovať efektívnejšie.

 2. Beta-alanín: Beta-alanín je aminokyselina, ktorá zvyšuje hladiny karnozínu v svaloch. Karnozín je dôležitý pre odolnosť svalov voči únavným procesom, čo môže viesť k dlhšiemu tréningu a vyššej intenzite.

 3. L-arginín: Táto aminokyselina pomáha pri tvorbe dusíkatého oxidu (NO), čo vedie k rozšíreniu ciev a zlepšeniu prietoku krvi do svalov. To zase zvyšuje prívod živín a kyslíka do pracujúcich svalov.

 4. Kofeín: Kofeín je stimulant, ktorý zvyšuje bdelosť, energiu a znížuje pocit únavy. Je tiež spojený so zlepšením metabolizmu a spaľovaním tukov.

 5. Citrulín malát: Podporuje vytrvalosť a zvyšuje produkciu dusíkatého oxidu, čo napomáha rozširovaniu ciev a zlepšuje prívod krvi do svalov.

Vplyv na telo počas tréningu:

 1. Zlepšená výkonnosť: Predtréningové pumpy zvyšujú energiu a vytrvalosť, čo umožňuje lepší tréningový výkon.

 2. Rozšírenie ciev: Zložky ako kreatín a L-arginín zvyšujú prietok krvi, čo znamená lepšiu distribúciu kyslíka a živín do svalových tkanív.

 3. Zvýšená svalová pumpa: Tento efekt spočíva v dočasnom zvýšení objemu svalových buniek, čo vedie k pocitu napnutia a "pumpy" počas tréningu.

Vzhľadom na rôznorodosť zložiek a individuálnu odezvu organizmu je dôležité experimentovať a prispôsobovať dávky podľa potrieb jednotlivca.

Zvyšovanie objemu svalovej hmoty pomocou predtréningových púmp

Rast svalovej hmoty je hlavným cieľom mnohých jednotlivcov angažovaných vo fitness a silových športoch. Predtréningové pumpy sa stali jedným z nástrojov, ktoré môžu pozitívne ovplyvniť tento proces. Tu je diskusia o ich schopnosti zvyšovať svalový objem a stimulovať svalový rast:

Zvyšovanie objemu svalových buniek:

 1. Zvýšený prietok krvi: Zložky ako L-arginín a citrulín malát v predtréningových pumpách prispievajú k rozšíreniu ciev a zvýšeniu prietoku krvi do svalových tkanív. To zabezpečuje lepšiu dodávku živín a kyslíka do pracujúcich svalov, čo môže podporiť ich rast.

 2. Výrazná svalová pumpa: Počas tréningu môže dochádzať k dočasnému zväčšeniu objemu svalových buniek, čo sa nazýva svalová pumpa. Tento stav môže stimulovať svalový rast a mať psychologický vplyv, motiváciu, keď jednotlivec vidí a cíti výraznejšie svaly.

Stimulácia svalového rastu:

 1. Zvýšená produkcia dusíkatého oxidu (NO): L-arginín a citrulín malát, ktoré sú často súčasťou predtréningových púmp, podporujú tvorbu dusíkatého oxidu. NO je dôležitý pre rozšírenie ciev a zlepšuje výmenu živín v svaloch, čo môže podporiť syntézu bielkovín a svalový rast.

 2. Zlepšená vytrvalosť a výkon: Predtréningové pumpy, vďaka svojej schopnosti zvyšovať energiu a vytrvalosť, umožňujú efektívnejší a intenzívnejší tréning. Tento zvýšený mechanický stres na svaly môže stimulovať rast nových svalových vlákien.

 3. Posilnenie regenerácie: Zlepšená regenerácia po tréningu je kľúčovým faktorom pre udržanie svalového rastu. Predtréningové pumpy, pomocou svojich zložiek ako beta-alanín, môžu pomôcť znížiť svalovú únavu a urýchliť proces regenerácie.

Výhody z hľadiska regenerácie

Efektívna regenerácia po náročnom tréningu je rozhodujúcim faktorom pri dosahovaní optimálnych výsledkov vo fitness a silových športoch. Predtréningové pumpy môžu zohrávať dôležitú úlohu pri podporovaní rýchlejšej regenerácie a znížení svalovej únavy. Tu sú spôsoby, ako tieto doplnky môžu pomôcť:

1. Zníženie svalovej únavy: Predtréningové pumpy obsahujú zložky, ako napríklad beta-alanín, ktorý môže pomôcť znížiť hromadenie kyseliny mliečnej v svaloch. Kyselina mliečna je sprievodca únavy a bolesti svalov, a tým, že ju redukujú, môžu predtréningové pumpy prispieť k zníženiu pocitu únavy počas a po tréningu.

2. Podpora rýchlejšej regenerácie: Niektoré zložky predtréningových púmp, ako napríklad aminokyselina L-arginín, môžu zlepšiť prívod kyslíka a živín do svalov. To je kritické pre rýchlejšiu regeneráciu svalových tkanív, pretože pomáha odstraňovať odpadové látky a obnovovať zásoby energie.

3: Ochrana pred svalovým katabolizmom: Niekedy intenzívny tréning môže spôsobiť svalový katabolizmus, čo je stav, keď organizmus rozkladá svalové tkanivo na energiu. Prítomnosť kreatínu v predtréningových pumpách môže chrániť svalovú hmotu pred týmto procesom a podporovať ich rast.

4. Redukcia zálových procesov: Niektoré zložky, ako napríklad antioxidanty, ktoré môžu byť obsiahnuté v niektorých predtréningových pumpách, majú protizápalové vlastnosti. Tieto látky môžu pomôcť znížiť zápal v svaloch po tréningu a tým urýchliť proces hojenia.

 

Je však dôležité podotknúť, že regenerácia je komplexný proces, ktorý nezávisí iba od predtréningových púmp. Správna výživa, dostatok spánku a vhodný tréningový plán sú rovnako kľúčové pre optimálnu regeneráciu.

 

 

Najpredávanejšie

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom

Akcia Novinka
t nox 90tab
 • €24
  19 %
T-NOx 90 tabliet
Kód: 647
Balenie 90tabliet. T-NOx  Stimulant testosterónu obohatený o arginín AAKG (arginín alfa-ketoglutarát) ktorý zvyšuje hladinu NO (oxidu dusnatého), vďaka čomu dochádza k zvýšenému prietoku krvi (efekt napumpovania) 
€19,40
Skladom
   
pump performance
 • €29
  24 %
Pump performance 325g
Kód: 608/CIT
Pump performance - Najlepšia predtréningová formula pre lepší a rýchlejší rast svalov, transport oxidu dusnatého (a živín do svalu), maximálne napumpovanie, regeneráciu a nabudenie na tréning. 
€22
Skladom
Detail
arginin 120
 • €16
  15 %
Arginin performance 120 kapsúl
Kód: 123
  L-arginín je esenciálna aminokyselina, ktorá zohráva kľúčovú úlohu v mnohých fyziologických procesoch v tele. Je obzvlášť dôležitá pre tých, ktorí sa venujú fitness a posilňovaniu.
€13,50
Skladom
   
Akcia Tip
arginin 250g 00000
 • €18
  2 %
100% L-Arginine 250g
Kód: 105
  100% čistý L-Arginin 
€17,50
Skladom
   
hmb 120 kaps
 • €22
  38 %
HMB performance 120 kapsúl
Kód: 359
HMB v spojení so záťažovým tréningom, kvalitnou stravou s dostatočným príjmom bielkovín dokáže efektívne zvýšiť výstavbu novej svalovej hmoty.
€13,50
Skladom
   
Akcia Novinka Tip
citrulune
 • €24
  20 %
Citrulline Malatate 250g
Kód: 126
100% čistý L-Citrulín Malatate
€19
Skladom
   

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom