Magnesium Performance 120 kapsúl

 
 

Denná dávka 2 kapsule obsahuje:

Magnézium (horčík) 400 mg 100% DDD

Zinok 20 mg  

Vitamín B6 7 mg

Vitamín C 80 mg

Dostupnosť Skladom
Bežná cena €18
Ušetríte €4,10 (–23 %)
€13,90    
Kód tovaru 808
Kategória Vitamíny
 

magnesium performance inf

Magnézium (Horčík) je dôležitý pre správneho fungovanie celého tela, a tak by mal na jeho dostatočné množstvo v tele dbať každý.

Horčík pomáha odstraňovať únavu a vyčerpanie, priaznivo ovplyvňuje psychickú rovnováhu, optimálnu činnosť nervového systému, správne svalové napätie, napomáha zdravému rastu a zachovaniu zdravých kostí a zubov. Zohráva dôležitú úlohu v procese delenia buniek a prispieva k optimálnej syntéze bielkovín. Môže vám priniesť úľavu, najmä ak ste v práci alebo celkovo v živote vystavený zvýšenej psychickej alebo fyzickej záťaži. 

Deficit horčíku môže spôsobovať únavu, stres a nedostatok energie. Prejaviť sa môže aj svalovými kŕčmi, ktoré sú často prvým príznakom tohto deficitu. Keďže má horčík okrem fyzického zdravia vplyv aj nato psychické, jeho deficit sa môže prejaviť napríklad aj úzkosťami alebo depresiami. Dlhodobý nedostatok môže spôsobiť napríklad aj vysoký tlak, nespavosť alebo problémy s pamäťou. 

Zinok prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému, k ochrane buniek pred oxidačným stresom, k udržaniu zdravých vlasov, nechtov a pokožky, udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi a regulácii únavy.

Vitamín B6 má dôležitú úlohu v metabolizme, pri rozklade a zužitkovaní bielkovín, tukov a cukrov z jedla a rovnako pri premene glykogénu (zásobný cukor) z pečene a svalových buniek na energiu. Priaznivo pôsobí na nervovú sústavu a energetický metabolizmus (bielkovín a glykogénu), psychickú činnosť, tvorbu červených krviniek, na zníženie miery únavy a vyčerpania a priaznivo ovplyvňuje funkciu imunitného systému.

Nedostatok vitamínu B6 sa môže prejaviť nerovnováhou v energetickom metabolizme, podráždenosťou a nervozitou.

Vitamín C je vynikajúci antioxidant, zvyšuje celkovú odolnosť organizmu a imunitu, ochraňuje pred UV žiarením, zmierňuje alergické reakcie, spomaľuje proces starnutia. Je dôležitým antioxidantom, ktorý chráni telesné tkanivá a ostatné vitamíny pred účinkom voľných radikálov a starnutím Zvyšuje obranyschopnosť organizmu proti infekčným a vírusovým chorobám.

magnesium performance info

Dávkovanie: 1-2 kapsule denne.

Uchovávajte pri teplote 15–25°C, mimo dosahu malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného na obale.

magnesium performance denna davka

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: